Új mesterszakot indít az ELTE természettudományi kara
Tudománykommunikációs mesterképzést indít 2011 szeptemberétől az ELTE Természettudományi Kara - jelentette be csütörtökön sajtótájékoztatón Bartholy Judit a kar tudományos dékánhelyettese.
Tudománykommunikációs mesterképzést indít 2011 szeptemberétől az ELTE Természettudományi Kara - jelentette be csütörtökön sajtótájékoztatón Bartholy Judit a kar tudományos dékánhelyettese.
2010-ben is bejutott a tíz legnépszerűbb képzés közé a jogász szak - több mint ezernyolcszázan szerettek volna bekerülni valamelyik hazai felsőoktatási intézmény jogi karára. Az igazgatási és jogi terület iránt érdeklődő diákok idén is kilenc egyetem és egy főiskola közül választhatnak: a Felvi rangsorában az élen az Eötvös Loránd Tudományegyetem áll.
Tizenkét pontban foglalta össze az Eötvös Loránd Tudományegyetem Hallgatói Önkormányzata az új felsőoktatási törvénnyel kapcsolatos javaslatait: európai uniós szintre növelnék a felsőoktatásra fordított éves összeget, rendeznék a hallgatói jogviszonyhoz kapcsolódó jogokat, és tiltakoznak a hallgatói önkormányzatok jogainak csorbítása ellen.
A mohóság jó! címmel az ELTE graduális vagy posztgraduális képzésén résztvevő hallgatói számára hirdet pályázatot a felsőoktatási intézmény, a hallgatóktól innovatív ötleteket várnak január 11-ig.
Nyolcvanöt millió euróval segíti három budapesti egyetem fejlesztését az Európai Beruházási Bank (EIB), amely összesen 235 millió euró hitelt ad Magyarországnak.
Országos pályaválasztási szülői értekezletet tartanak december 4-én az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. A rendezvény célja, hogy a felvételizők szüleinek a pályaválasztási kérdésekkel és a felvételi folyamattal kapcsolatban naprakész információkat nyújtsanak.
Fáklyás felvonulással ünnepelte alapításának és első tanítási napjának 375. évfordulóját az Eötvös Loránd Tudományegyetem: a menet az Egyetem térről indult és a Trefort-kertbe érkezett.
Idén is megtartotta helyezését a Szegedi Tudományegyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem a sanghaji Jiao Tong University által évente elkészített nemzetközi rangsorban. A két intézmény a legjobb 300-400 között foglal helyet. A világ 400 legjobb egyetemének ranglistáját három amerikai egyetem: a Harvard University, a Stanford University és a University of California, Berkeley vezeti, a legjobb európai egyetem a Cambridge, amely a negyedik helyen áll.
A hazai egyetemek-főiskolák friss rangsorát közli a HVG e napokban utcára kerülő, az Országos Felsőoktatási Információs Központtal közösen készített, Diploma 2009 című különszáma, amely bőven tartalmaz más praktikus információt is.
Hiller István oktatási és kulturális miniszter döntött a 2009/2010-es tanévben induló mesterképzésekre elkülönített államilag támogatott helyek elosztásáról. Az elkülönített 21700 helyből 18980 helyet osztott szét 30 intézmény között, a maradék csaknem 2000 helyet a várhatóan májusban akkreditált szakokra tartalékolja a tárca - adta hírül az MTI.
A fogyatékkal élők elhelyezkedési esélyeit segíti az IBM és az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) október 1-jén aláírt együttműködési szerződése. Az informatikai cég által nyújtott támogatásból a látássérült, diszlexiás és diszgráfiás hallgatók számára alakítanak ki speciális nyelvi laboratóriumot, de a megállapodás egy féléves gyakornoki állás lehetőségét is magában foglalja. A támogatás 50 ezer eurós összegéből speciális bútorokat, informatikai eszközöket, látássérülteket segítő berendezéseket és szoftvereket vásárol az egyetem.